Byznys = ekonomický systém B6 od společnosti Seyfor a.s., Divize MB, BU Byznys
iBYZNYS = e-shop nebo objednávkový systém od společnosti TROELL s.r.o.
 [...]
Z technologický důvodů je zakázáno vytvářet v Byznysu "ruční objednávky" v dokladové řadě, která je určena pro internetové objednávky, protože by došlo k zablokování synchronizace dat mezi e-shopem iBYZNYS a Byznysem!
Doporučujeme tuto problematiky ošetřit prostřednictvím přístupových práv pro skladové hospodářství Byznys. U osoby mající právo pořízení přijaté objednávky vyplníte ve sloupci Přístupné a implicitní řady všechny pro přijaté objednávky mimo řadu určenou pro internetové objednávky  [...]
Výrazně! V takovém případě s námi veškeré kroky konzultujte.
Tím, že obnovíte data Byznys ze zálohy, se datově vracíte o několik dnů zpět (záleží na stáří zálohy). Musíte počítat s tím, že budou veškerá data (i z e-shopu) od poslední zálohy ztracena.
Bude nutné provést rekonstrukci dat mezi obnovenou zdrojovou databází Byznys a webovou databází iBYZNYS. Po dobu rekonstrukce dat musí být e-shop iBYZNYS vypnutý a pro zákazníky bude tudíž nedostupný. Velice zjednodušeně - musíme nejprve kompletně smazat databázi e-shopu iBYZNYS, následně provést resynchronizaci všech
 [...]
Veškeré kroky konzultujte s námi, a to v dostatečném předstihu alespoň jednoho měsíce!
Z naší strany bude nutné provést reinstalaci synchronizačního programu iBYZNYS off-line. Náš administrátor IT Vám zašle metodický pokyn, který je potřeba dodržet a seznam činností, které je nutné provést. V opačném případě hrozí problém s porušením integrity dat mezi databázemi Byznys a e-shopu iBYZNYS.
Důležité je před zahájením migrace zastavit synchronizaci dat mezi SQL Byznys a SQL iBYZNYS  [...]
Ano pomůžeme, ale jedná se o placenou službu.
E-shop si může majitel provozovat na svých serverech (SQL i WEB), ale v tom případě si plně zajišťuje a zabezpečuje chod e-shopu. TROELL nemá nad těmito servery žádnou kontrolu a nemá ani pravomoc cokoliv na těchto serverech nastavovat, příp. reinstalovat software.
Pokud budeme požádáni o pomoc (např. e-shop je nefunkční apod.), tak se pokusíme co nejdříve problém detekovat a vypomůžeme v rámci tzv. systémové konzultace. Důležitá je plná součinnost s pověřeným pracovníkem majitele e-shopu a přidělení vzdáleného přístupu do infrastruktury
 [...]
Pokud budete zakládat (např. na začátku kalendářního roku) v systému Byznys novou číselnou řadu pro e-shopové objednávky, tak postupujte podle tohoto stručného návodu nebo si prostudujte příslušnou kapitolu v manuálu iBYZNYS.

Pozor - jestliže číselnou řadu založíte špatně, tak se vám e-shopové objednávky nebudou zapisovat do systému Byznys nebo objednávku v e-shopu vůbec nepůjde vytvořit!

Formulář "Nastavení řad dokladů  [...]
Možnou příčinou mohla být pomůcka pro kopírování karet v Byznys B6 pro vytvoření nového záznamu v tabulce SKSTAV, resp. v návazné tabulce SKSTAV_I. V této funkci byla bohužel chyba, když při kopírování karet v B6 vznikaly tzv. duplicitní záznamy, které mají STEJNÝ jedinečný identifikátor ID1 (viz obrázek), příp. tabulky SKSTAV a SKSTAV_I nejsou v relaci 1:1 (není shodný počet záznamů).
Tato chyba může následně způsobit chyby v e-shopu iBYZNYS. Může se např. přestat zobrazovat sortiment, který je jinak zadán správně nebo může dojít k zaseknutí synchronizace dat mezi SQL databázemi B6 a iBYZNYS.
Kontaktujte proto nejprve náš hotline, který Vám
 [...]
Nejprve zkontrolujte, zda jste nemohli způsobit problém vy.
Ze zkušenosti víme, že pokud používáte na stránce reklamní panely, banery nebo tzv.dlaždice, tak bývá největší problém v tom, že použijete originální (velký) obrázek, který se následně zmenšuje přímo v kódu. Používejte proto vždy již obrázky zmenšené a komprimované (s kompresí 50% - 70%).
Dále ... čím větší stránka je, tím déle se načítá. Velikost stránky ovlivňuje mj. množství produktů, proto zkontrolujte jaké máte nastavené stránkování. Optimální hodnota je 18 až 24.
Máte na stránce video? Existuje více způsobů, jak ho na stránku zakomponovat. Videa z vlastního hostingu
 [...]
S novou verzí e-shopu iBYZNYS přicházíme cca 2x do roka. V případě, že máte e-shop iBYZNYS v záruční době nebo máte uzavřenou Smlouvu o údržbě iBYZNYS, tak dostanete nové verze zdarma.  [...]
Ano, toto jednodenní školení si u nás můžete objednat.  [...]
NE ... protože primárním zdrojem dat e-shopu iBYZNYS je databáze Byznys.
Proto je nutné provést import dat do databáze Byznys! Synchronizační modul iBYZNYS off-line přenese následně nová data do databáze iBYZNYS, kde s nimi již pracuje. V takovém případě je potřeba domluvit veškerou činnost s vaším konzultantem ze společnosti Solitea Byznys.
S námi je možné řešit pouze případný import dat do již existujících karet sortimentu (tzn. popisy, parametry apod.).

Import dat je placená služba.  [...]
Neváhejte a kontaktujte nás. Domluvte si s naším pracovníkem termín, kdy k Vám přijede a zcela nezávazně a bezplatně Vám
náš e-shop iBYZNYS představí. Prezentace trvá okolo 3 hodin.
 [...]
Cenu e-shopu iBYZNYS nenaleznete na našich stránkách. Nejedná se o "krabicový produkt" a cena je závislá na více faktorech. Jednak na zvolené variantě nasazení, dále na Vašich požadavcích, které kladete na funkčnost internetového obchodu. Cenu ovlivní Váš výběr nadstavbových modulů nebo utilit, příp. požadavky na realizaci uživatelských úprav či úpravu designu.  [...]
Ano i ne. Ne - jako klasický e-shop. Ano - pokud chcete využít iBYZNYS např. jako on-line platební portál pro platební bránu GoPay, pro úhradu Vámi vystavených faktur nebo jako redakční systém.  [...]
1  2  3  >
 Zobrazeno 1-15 z 44