Export XML ceníku (porovnávače cen zboží)

2. 3. 2011

Proč si pořídit tento nadstavbový modul?
Jistě víte, jakým tempem roste význam porovnávačů zboží, tento modul vám umožní jednoduše a automaticky poskytovat informace o vašich produktech právě těmto službám. V neposlední řadě vám export XML feedu usnadní komunikaci s vašimi zákazníky, kteří si mohou stahovat informace o vašich produktech a jejich dostupnosti, a to i automaticky.
V e-shopu iBYZNYS je možné generovat ceník ve formátu XML po zadání správné URL adresy. Tento XML feed lze použít pro různé účely (např. pro majitele iBYZNYS, pro zákazníky, pro export do automatických porovnávačů zboží apod.).
Je vytvořena jednotná doporučená struktura XML feedu, kterou si majitel e-shopu iBYZNYS může upravit podle svých požadavků v konfiguračním souboru. Struktura XML dokumentu obsahuje pole nejčastěji používaná porovnávači cen internetových obchodů (doporučená pole), ale je možné do této struktury přidat i vlastní (nestandardizovaná) pole.
Generovat XML feed není možné v čase největšího vytížení serverů (tj. od 8:00 do 15:30). V tomto čase je povoleno pouze generování tzv. dostupnostního feedu.
Základní balíček je určený pro podporu vlastního prodeje. Jedná se o:
-     základní XML feed pro nepřihlášeného zákazníka
-     XML feed pro přihlášeného zákazníka
-     XML feed pro Heureka
-     XML feed pro Zbozi.cz
-     XML feed pro Google Merchants
-     XML feed pro Facebook

Od verze 1.88 podporujeme tržiště (marketplace) Alza, což je v podstatě přeprodávání zboží. Podporu pro tuto službu si musí majitel e-shopu iBYZNYS dokoupit nad rámec tohoto nadstavbového modulu.